Telefon / Phone
+420 731 682 650
+420 731 682 651

Kineo

KINEOCo je to Kineo systém?

Kineo je robotický systém určený pro posilování a rehabilitaci. Systém nabízí několik režimů zátěže, které umožnují optimální zatížení dle stavu a potřebám klienta. Mezi největší výhody patří nastavení různé zátěže pro obě fáze pohybu (koncentrická a excentrická fáze), volba různé zátěže v jednotlivých částech pohybu či imitace viskózního prostředí. Testování svalové síly pomocí Kineo nabízí přesné hodnocení stavu klienta, odhalení nedostatků a možných příčin obtíží.

Kdy lze Kineo systém využít?

  • Při návratu ke sportu po zranění - velkým rizikem pro opětovné zranění je přetrvávající svalová asymetrie, cílem je její odhalení a odstranění během terapie a tréninku
  • V prevenci zranění - identifikace a odstranění nevyváženosti svalové síly mezi končetinami či mezi jednotlivými svalovými skupinami, které zvyšují riziko svalového zranění, poranění kloubu či zranění z přetížení (overuse injuries)
  • U pooperační stavů v pozdější fázi rehabilitace - optimální zatížení v nebolestivém rozsahu pohybu a zvyšení efektivity terapie

    KINEO

  • Pro zlepšení výkonnosti sportovce - identifikace silových limitací sportovce a jejich odstranění v cíleném tréninku včetně využití supramaximálního zatížení v excentrické fázi pohybu

Jak testování či terapie (trénink) na Kineo systému probíhá?

Zkušený tým fyzioterapeutů Vám testování nejprve vysvětlí a popíše jeho průběh. Společně provedete ve 45 minutách testování, které bude přizpůsobeno Vašim potřebám na konkrétní svalové skupiny či pohyb. Standardně testování probíhá v isokinetickém režimu pro koncentrickou fázi a v dynamickém režimu pro excentrickou fázi pohybu. Dle uvážení a potřeb klienta či terapeuta může být testování provedeno v jiném režimu. Následuje vyhodnocení výsledků a doporučení pro terapii či trénink. V případě první terapie či tréninku je provedeno krátké testování (pokud nebylo provedeno) a nastavení plánu, zejména volba cviků a určení zátěže. Doporučujeme s sebou sportovní oblečení včetně sportovní obuvi.

S čím můžeme pomoci?

Jednoduše nás kontaktujte a my Vám zavoláme zpět!

Jak akutní je Váš stav?
čerstvé zranění
chronický problém
jiná akutnost
Souhlasím s použitím osobních údajů*
Uveďte veškeré doplňující informace, které považujete za důležité!

Opište prosím kontrolní text:

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 731 682 650
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Newsletter
Budete mít přehled o slevách a pravidelných akcích.
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2