Telefon / Phone
+420 731 682 650
+420 731 682 651

Funkční diagnostika stability i dynamiky dolních končetin a trupu

Co je to funkční diagnostika?

Funkční diagnostika stability i dynamiky dolních končetin a trupu je cílená statická i dynamická diagnostika, díky které identifikujeme nestability, přetížení a nefunkčnosti segmentů chodidla a svalových řetězců a to při stoji, chůzi, běhu. Získaných poznatků využíváme pro cílenou terapii a prevenci pomocí fyzioterapie.

Kdy funkční diagnostiku využít?

  • V pooperační péči - analýza a diagnostika rizika pádu a rozložení zatížení na chodidle, pozice těžiště -např. po chirurgickém zákroku (TEP apod.)
  • Při řešení chronických obtíží pohybového aparátu -Zjištění nestability a vadné biomechaniky při chůzi, stoji, běhu s následnou možností cílené terapie pomocí
  • Pro prevence a objektivizaci - Objektivizace balančních schopností pacienta a identifikace schopnosti aktivního přenosu zatížení na dolní končetiny jako předpoklad následné cílené terapie
  • Jako prevence zranění - Identifikace nestability, přetížení a nefunkčnosti segmentů chodidla a svalových řetězců a to při stoji, chůzi, běhu pro cílenou terapii a prevenci pomocí fyzioterapie
  • Pro zlepšení výkonnosti sportovce pomocí identifikace nevhodné biomechaniky pohybu v oblasti nohy a dalších segmentů a následné cílené terapii a tréninku

Jak vyšetření probíhá?

Zkušený tým fyzioterapeutů vám podrobně vysvětlí průběh vyšetření, které s vámi provede. Ve 45 minutách provedete společně měření stability a rovnováhy dle mezinárodně uznávaných metodik (Romberg, Swaytest..), rychlé měření a záznam statické a dynamické baropodometrie, video analýzu postury – statickou i dynamickou včetně měřících nástrojů a následné zhodnocení výsledků a doporučení pro terapii.

S čím můžeme pomoci?

Jednoduše nás kontaktujte a my Vám zavoláme zpět!

Jak akutní je Váš stav?
čerstvé zranění
chronický problém
jiná akutnost
Souhlasím s použitím osobních údajů*
Uveďte veškeré doplňující informace, které považujete za důležité!

Opište prosím kontrolní text:

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 731 682 650
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Newsletter
Budete mít přehled o slevách a pravidelných akcích.
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2