Magnetoterapie

Pacientům doporučujeme takové metody, které jsou pro tělo přirozené. Pro účinnou a rychlou léčbu onemocnění pohybového aparátu a regeneraci poúrazových stavů volíme terapii působením pulzního magnetického pole, jehož blahodárné účinky jsou lidstvu známé již z dávné historie. Magnetoterapie je zcela šetrná metoda, při níž dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni. S pomocí specialistů a díky komplexnímu léčebnému plánu zkrátíme délku rekonvalescence na minimum.

Jaké má výhody ?

Magnetické pole má na lidské tělo minimální vedlejší účinky, ale je vysoce účinné při léčbě bolestivých a zánětlivých stavů. Působením magnetických vln se rozšiřují cévy, zvyšuje se prokrvení tkání, jejich lepší zásobení kyslíkem a urychluje se látková výměna. Léčba aktivuje imunitní systém a urychluje metabolismus, čímž napomáhá k samovyléčení organizmu. Metoda urychluje hojivé procesy, posiluje a stabilizuje kostní tkáň, uvolňuje a regeneruje svalovou tkáň a zmírňuje bolesti. Je vynikajícím pomocníkem při léčbě zánětů šlach, revmatismu kloubů a otoků. V neposlední řadě má pozitivní vliv na psychiku člověka. Dalo by se proto říct, že jediným vedlejším účinkem je dobrá nálada.

Kdy se účinků magnetu využívá

Magnetoterapie má zajisté své místo v komplexním plánu každého pacienta s některými potíži z následujícího výčtu. Působení magnetického pole léčí především:

Léčbu metodou oscilace doporučujeme i pacientům s chronickými onemocněními, u kterých často dochází k nežádoucímu tuhnutí tkání. Oscilace napomáhá uvolnění a zlepšuje cévní zásobení v postiženém místě. Díky tomu vyléčí i poškozené nervové funkce.

  • úrazové stavy - hlavně zlomeniny, natržené vazy a svaly, degenerativní, zánětlivá a funkční onemocnění pohybového aparátu
  • pohybové potíže, bolesti zad, krční páteře, kloubů
  • otoky a záněty, proleženiny, zatuhlé svaly
  • migrény, bolesti hlavy a nespavost

Jak léčba probíhá

Mezi pacienty je procedura oblíbená pro svou neinvazivnost, nenáročnost, absenci vedlejších účinků a výborný efekt zejména u bolestivých stavů. Navíc je možné podstoupit ji v oblečení. Ošetřující specialista zvolí na základě rozsahu potíží intenzitu léčby přiložením desek na postiženou oblast, nebo využitím válců o různém průměru při aplikaci na končetinu nebo celé tělo.

Kdy je lepší jiná volba

Léčebná metoda není pro každého. Nezapomeňte proto informovat ošetřujícího lékaře o Vašem celkovém zdravotním stavu, aby mohl posoudit, zda je magnetoterapie správnou cestou a případně zvolit vhodnější metodu. Za žádných okolností nesmí léčbu podstoupit ženy během těhotenství. Vyhnout by se jí měli také osoby s kardiostimulátorem, u kterého může při aplikaci dojít k ovlivnění funkce, osoby s hematologickým (poruchy srážlivosti krve) nebo záchvatovitým neurologickým onemocněním (např. epilepsií). Terapii dále nedoporučujeme při zvýšené funkci štítné žlázy, nadledvin, krvácení do trávicího traktu, infekčních a nádorových onemocnění.