Nízkofrekvenční ultrazvuk

Co je to nízkofrekvenční ultrazvuk?

Pro naše pacienty volíme ty nejúčinnější metody, které jsou v našem oboru známé. Jako jedni z mála v České republice při léčbě svalových a kloubových onemocnění využíváme nejmodernějších technologií. Mezi ně také patří unikátní nízkofrekvenční ultrazvuk.

Ultrazvukové vlnění zvyšuje prokrvení, zrychluje činnost buněk, napomáhá k odplavení škodlivin, zmenšení otoků a potlačení zánětu. Záleží nám na Vašem úplném a co nejrychlejším uzdravení.

Jaké jsou výhody léčby?

Nízkofrekvenční ultrazvukové vlny působí protizánětlivě, snižují bolest, otoky, napětí tkání a podporují proudění lymfy. Za pomoci tepelných a relaxačních účinků dochází navíc k rychlejšímu zahojení poraněného místa.

Účinky ultrazvuku se projevují už v průběhu aplikace a až 85 % pacientů pociťuje téměř okamžitou úlevu. Obrovskou předností je také vysoká účinnost. Terapii stačí ve většině případech absolvovat pouze 2 až 4 x.

Příklady využití ultrazvuku

Ultrazvu je šetrnou metodou, kterou náš ošetřující lékař zahrne do komplexního léčebného plánu individuálně přizpůsobenému Vašim potřebám. Terapie pomocí ultrazvuku léčí:

  • poranění svalů, šlach a vazů,
  • poúrazové a pooperační stavy (výron v kotníku, zlomeniny, artroskopie),
  • artrózu, patní ostruhu,
  • krevní podlitiny, otoky,
  • akutní zánětlivé procesy pohybového aparátu,
  • tenisový a golfový loket.

Jak léčba probíhá?

Ošetřující lékař po důsledné diagnóze poraněného místa nejdříve pečlivě zváží využití ultrazvukového přístroje a vhodně ho zkombinuje např. s lymfatickou drenáží, fyzioterapií, rázovou vlnou, oscilací, plasonem, detoxifikací, enzymoterapií a dalšími výživovými doplňky k urychlení regenerace.

Terapie nezabere příliš mnoho času, obvykle trvá okolo 20 minut. Pro maximální účinnost lékař vyzkouší několik aplikátorů, které na postižené místo působí zcela rozdílnou intenzitou. Rehabilitace pomocí ultrazvuku je bezbolestná a pacienti ji velmi dobře snáší. Po aplikaci ucítíte postupně sílící příjemné teplo přinášející blahodárnou úlevu.