Telefon / Phone
+420 731 682 650
+420 731 682 651

Sonografie

Sonografie

Tradiční metoda, která nezklame

Ke zjišťování pravých příčin v Barna Medical používáme nejmodernější diagnostické metody. Neopomínáme však tradiční, stejně spolehlivé a léty prověřené způsoby, jako je starý dobrý ultrazvuk.  Vyšetření je rychlé a bezbolestné. Slouží k zobrazení tkání lidského těla, na jehož základě lékař může určit diagnózu a navrhnout další léčbu.

Jak to funguje?

Vše probíhá pouhým přiložením sondy s vodivým gelem na kůži pacienta. Přístroj využívá vysokofrekvenční zvukové vlny, které procházejí tělem a odrážejí se od jednotlivých orgánů. Sonograf zobrazuje tkáně v reálném čase a zachycuje tak strukturu a pohyb jednotlivých orgánů, stejně jako tok krve v cévách.

Je ultrazvuk bezpečný?

Vyšetření je zcela bezpečné a nenese s sebou zdravotní riziko jako ionizující rentgenové záření. Přestože dosud nebyly prokázány žádné vedlejší účinky, měli bychom mít na paměti, že bychom jej měli podstoupit jen na doporučení lékaře, na technicky vyhovujících přístrojích a provádět by ho měl vždy zkušený specialista.

Ultrazvuk pomáhá ve sportovní medicíně

Lékař pomocí diagnostického ultrazvuku dokáže velmi rychle vyšetřit měkké tkáně v případě podezření na výskyt zánětu nebo jejich poranění:

Dokážeme také posoudit, v jakém stavu se nachází klouby – kyčel, koleno, hlezno, rameno, loket nebo zápěstí. Přístroj pak zjistí:

  • přítomnost kloubního výpotku
  • degenerativní změny chrupavek a měkkých tkání (menisků a vazů)
  • vývoj hojení po úrazu či operaci

Pomocník během zákroků

Uplatnění ultrazvuku najdeme také před či během různých zákroků, nejčastěji punkční jehlou. Punkce se provádí vždy za sterilních podmínek a slouží ke dvěma různým účelům.  Její pomocí buď získáváme malé množství tkáně pro cytologické nebo histologické vyšetření, nebo jí lze jednorázově odsát obsah cysty, abscesu nebo výpotku. Využít ji můžeme i k trvalejší drenáži abscesu a také k aplikaci léčiv.

 

 

S čím můžeme pomoci?

Jednoduše nás kontaktujte a my Vám zavoláme zpět!

Jak akutní je Váš stav?
čerstvé zranění
chronický problém
jiná akutnost
Souhlasím s použitím osobních údajů*
Uveďte veškeré doplňující informace, které považujete za důležité!

Opište prosím kontrolní text:

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 731 682 650
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Newsletter
Budete mít přehled o slevách a pravidelných akcích.
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2