Telefon / Phone
+420 731 682 650
+420 731 682 651

Akupunktura

Akupunktura

Naše tělo je úzce propojeno s myslí a vše souvisí se vším. Nalezení skutečné příčiny nemoci, zranění či zánětlivého stavu v našem těle je jedinečným klíčem k samotnému uzdravení.

V Barna Medical jsme si toho vědomi, a proto nejmodernější přístrojovou diagnostiku a terapii kombinujeme spolu s tradičním, po staletí prověřeným léčebným systémem – jakým je akupunktura. Každého pacienta vnímáme jako jedinečnou osobnost a tak přistupujeme i k jeho problému.

Co je akupunktura?

Akupunkturou se v dnešním slova smyslu rozumí ovlivňování tělesných okrsků akupunkturními jehlami. Téměř veškeré styly akupunktury vycházejí ze stejných pramenů a principů – z teorie tradiční čínské medicíny.

Tenké jehličky terapeut vpichuje do akupunkturních bodů tak, aby nastolil rovnováhu v jednotlivých meridiánech (energetických drahách). Akupunkturní body jsou přitom rozmístěny po celém těle (hlava, trup, končetiny). Akupunkturista ale může využít i tzv. mikrosystémů na těle, mezi které patří například ucho, ruka, noha nebo břicho.

Jak akupunktura působí?

Akupunktura patří mezi celostní metody. Při diagnostice je třeba brát v úvahu celého člověka, jeho tělo, psychiku, emoce i vztahy. Při terapii se léčí celý člověk a k tomu se používá právě systém aktivních bodů a drah na těle.

Dle tradiční čínské medicíny proudí celým tělem člověka životní energie zvaná čchi. Ta se koncentruje v energetických drahách, které mají metaforické názvy, jako například dráha sleziny, dráha jater nebo šlachosvalová dráha tlustého střeva.

Pokud čchi v meridiánech proudí nerušeně, je člověk fyzicky zdravý a v psychické pohodě. Problémy ale nastanou, pokud se po napadení zevními nebo vnitřními patogeny objeví překážky v mechanismu čchi. Tato nerovnováha pak vyvolává fyzické i psychické problémy. Akupunkturou lze proudění čchi harmonizovat a zbavit tak člověka potíží.

Jako příklad můžeme uvést zranění kolene, které je až konečným stadiem určitého procesu, který v těle probíhal. Zranění ale mohl předcházet opomíjený zánět nebo chronická bolest v koleni, která signalizovala oslabenou dráhu jater. Kromě kolene proto léčíme i samotnou příčinu nemoci a pomocí akupunktury uvádíme životní energie v těle i v jednotlivých orgánech do harmonie a rovnováhy.

Kdy zařazujeme akupunkturu do léčebného plánu?

V současnosti je akupunktura lékařskou disciplínou, která se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu. Pomocí akupunktury nejčastěji léčíme psychosomatická onemocnění, bolestivé stavy, alergie, poruchy imunity, návykové choroby a poruchy motorických (pohybových) funkcí.

Komu naopak léčbu pomocí akupunktury nedoporučujeme?

Léčbu pomocí akupunktury nedoporučujeme pacientům, kteří trpí strachem z injekcí, mají akutní horečnatá onemocnění, léčí se na nádorová onemocnění, mají záněty kůže, podkoží a žil v místě předpokládaného vpichu nebo užívají preparáty na ředění krve.


 

 

 

S čím můžeme pomoci?

Jednoduše nás kontaktujte a my Vám zavoláme zpět!

Jak akutní je Váš stav?
čerstvé zranění
chronický problém
jiná akutnost
Souhlasím s použitím osobních údajů*
Uveďte veškeré doplňující informace, které považujete za důležité!

Opište prosím kontrolní text:

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 731 682 650
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Newsletter
Budete mít přehled o slevách a pravidelných akcích.
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2