Telefon / Phone
+420 731 682 650
+420 731 682 651

Magnetoterapie

Magnetoterapie

Pacientům doporučujeme takové metody, které jsou pro tělo přirozené. Pro účinnou a rychlou léčbu onemocnění pohybového aparátu a regeneraci poúrazových stavů volíme terapii působením pulzního magnetického pole, jehož blahodárné účinky jsou lidstvu známé již z dávné historie. Magnetoterapie je zcela šetrná metoda, při níž dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni. S pomocí specialistů a díky komplexnímu léčebnému plánu zkrátíme délku rekonvalescence na minimum.

Jaké má výhody

Magnetické pole má na lidské tělo minimální vedlejší účinky, ale je vysoce účinné při léčbě bolestivých a zánětlivých stavů. Působením magnetických vln se rozšiřují cévy, zvyšuje se prokrvení tkání, jejich lepší zásobení kyslíkem a urychluje se látková výměna. Léčba aktivuje imunitní systém a urychluje metabolismus, čímž napomáhá k samovyléčení organizmu. Metoda urychluje hojivé procesy, posiluje a stabilizuje kostní tkáň, uvolňuje a regeneruje svalovou tkáň a zmírňuje bolesti. Je vynikajícím pomocníkem při léčbě zánětů šlach, revmatismu kloubů a otoků. V neposlední řadě má pozitivní vliv na psychiku člověka. Dalo by se proto říct, že jediným vedlejším účinkem je dobrá nálada.

Kdy se účinků magnetu využívá

Magnetoterapie má zajisté své místo v komplexním plánu každého pacienta s některými potíži z následujícího výčtu. Působení magnetického pole léčí především:
  • úrazové stavy - hlavně zlomeniny, natržené vazy a svaly, degenerativní, zánětlivá a funkční onemocnění pohybového aparátu
  • pohybové potíže, bolesti zad, krční páteře, kloubů
  • otoky a záněty, proleženiny, zatuhlé svaly
  • migrény, bolesti hlavy a nespavost

Jak léčba probíhá

Mezi pacienty je procedura oblíbená pro svou neinvazivnost, nenáročnost, absenci vedlejších účinků a výborný efekt zejména u bolestivých stavů. Navíc je možné podstoupit ji v oblečení. Ošetřující specialista zvolí na základě rozsahu potíží intenzitu léčby přiložením desek na postiženou oblast, nebo využitím válců o různém průměru při aplikaci na končetinu nebo celé tělo.

Kdy je lepší jiná volba

Léčebná metoda není pro každého. Nezapomeňte proto informovat ošetřujícího lékaře o Vašem celkovém zdravotním stavu, aby mohl posoudit, zda je magnetoterapie správnou cestou a případně zvolit vhodnější metodu. Za žádných okolností nesmí léčbu podstoupit ženy během těhotenství. Vyhnout by se jí měli také osoby s kardiostimulátorem, u kterého může při aplikaci dojít k ovlivnění funkce, osoby s hematologickým (poruchy srážlivosti krve) nebo záchvatovitým neurologickým onemocněním (např. epilepsií). Terapii dále nedoporučujeme při zvýšené funkci štítné žlázy, nadledvin, krvácení do trávicího traktu, infekčních a nádorových onemocnění.

 

 

 

 

 
 

S čím můžeme pomoci?

Jednoduše nás kontaktujte a my Vám zavoláme zpět!

Jak akutní je Váš stav?
čerstvé zranění
chronický problém
jiná akutnost
Souhlasím s použitím osobních údajů*
Uveďte veškeré doplňující informace, které považujete za důležité!

Opište prosím kontrolní text:

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 731 682 650
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Newsletter
Budete mít přehled o slevách a pravidelných akcích.
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2