Vitamin C

Vitamin C

Kyselina askorbová neboli vitamin C není třeba podrobně představovat. Jde o nesmírně důležitou látku posilující imunitní systém, působí jako antioxidant a podporuje metabolismus aminokyselin a tuků. Jeho nedostatek vede ke vzniku mnoha civilizačních chorob, jakými jsou například chronický únavový syndrom, onemocnění srdce a cév a také poruchy imunitního systému.

Proč zrovna céčko

Vitamin C významně pomáhá při léčbě zánětlivých onemocnění i u dalších potížích, kdy je hladina vitaminu značně snížena. Je zcela nezbytný pro tvorbu kolagenu - bílkoviny, která se podílí na hojení ran. Je proto významným pomocníkem při terapii pooperačních a poúrazových stavů. Maximální dávka vitamínu C, kterou je náš trávicí systém schopen vstřebat z potravy, je v dnešní době pro většinu z nás nedostatečný. Při léčbě zánětlivých procesů je dosažení vysokých dávek v krvi nezbytné. Právě infuzní podání zajišťuje rychlé zvýšení hladiny vitaminu v těle a tím maximálně urychluje léčivé procesy. Prostřednictvím tablet se vitamin do těla vstřebává pouze v omezeném množství. Není tak možné dosáhnout spolehlivých výsledků. Podáváním velkých dávek tablet se navíc velká část vitaminu mění ve střevě na oxalát, který může způsobit vznik ledvinových kamenů a v nejhorších případech, při výskytu rizikových faktorů, až selhání ledvin. Infuzní metoda je tedy na rozdíl od tablet mnohem šetrnější a bezpečnější.

Vitamin C léčí:

  • chronické záněty
  • revmatické choroby
  • poruchy imunitního systému
  • stres, poruchy centrálního nervového systému, syndrom vyhoření, deprese
  • nachlazení, chřipku či virózu
Má také příznivý vliv na hojení ran a tkání po operacích.

Jak léčba probíhá?

Tým našich odborníků na základě správné diagnostiky určí optimální terapii v kombinaci s dalšími léčebnými metodami. Samotná infuzní terapie trvá 20-30 minut.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Ozveme se Vám

Ozveme se Vám

Přes kontaktní formulář.

Akutnost Vašeho stavu
  • čerstvé zranění
  • chronický problém
  • jiná akutnost

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 220 514 761
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

Newsletter

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL