Telefon / Phone
+420 731 682 650
+420 731 682 651

Zánět šlach a zánětlivé stavy

Zánět šlach (tenditida)

Co je zánět šlach?

Zánět šlach je velmi bolestivé onemocnění, které vzniká obvykle jednostranným přetěžováním určitého svalu. Nejčastěji se záněty objevují v oblasti prstů u rukou, dále se projevují jako tenisový nebo golfový loket, zánět Achillovy šlachy, podkolení šlachy, karpálních tunelů apod. Máte-li podezření na zánět šlach, ihned nás kontaktujte. Naši lékaři a kvalifikovaní fyzioterapeuté Vám pomohou s návratem do běžného života.

Jaké jsou příčiny onemocnění?

Zánět šlach se rozvíjí zejména u lidí vykonávající dlouhodobě jednostrannou pracovní činnost, kde je zároveň neadekvátní čas pro odpočinek a relaxaci unaveného svalu. Nezáleží přitom, zda jde o rutinní manuální práci nebo psaní na počítači, zánět šlach velice často postihuje také profesionální sportovce.

Jak se zánět šlach projevuje?

Šlachy propojují svaly s kostmi a pokud jsou přetíženy, dochází k mikrotraumatizacím. Začínající zánět šlach si člověk v běžném životě většinou neuvědomí, zprvu se totiž projevuje pouze zvýšenou citlivostí až k postupně narůstající bolesti. Ta přechází v bolest vleklou a trvalou, která se stále prohlubuje, čímž dochází k omezování pohyblivosti.

Místo úponu je na pohmat často citlivé, teplé, oteklé a zarudlé. Pacienti se tak mnohdy dostanou k lékaři již se silně rozvinutým zánětem. Nepodceňujte proto v žádném případě příznaky! Neléčený zánět může být zdrojem vážných zdravotních následků.

Jak Vás vyléčíme?

Tradiční léčba obvykle sestává z klidového režimu, užívání léků nebo aplikaci kortikoidů, kde je zlepšení pouze přechodné. Syntetické hormony (kortikoidy)  navíc mohou vést ke vzniku vážných nežádoucích účinků.  Neúspěšnost léčby často končí chirurgickým zákrokem.

Naši lékaři při podezření na jakýkoliv zánět nejprve provedou rychlou a přesnou ultrazvukovou diagnostiku postiženého místa a poté okamžitě zahájí rehabilitaci. Náš způsob léčby se opírá o nejmodernější vědecké poznatky a celostní přístup. Proto dáváme přednost opakované aplikaci krevní plazmy a kolagenu.

Neméně podstatné je i dodržování šetřícího režimu a aktivní spolupráce při změně ergonomie zátěže šlach. Poskytneme Vám stálý dohled a podporu až do úplného zhojení onemocnění s možností návratu do běžných denních aktivit.

První ošetření – co můžete očekávat?

  • Vstupní vyšetření lékařem
  • Ultrazvukovou diagnostiku a stanovení diagnózy
  • Sestavení individuálního léčebného plánu
  • V 95 % dobrý léčebný efekt do 3 týdnů

 

S čím můžeme pomoci?

Jednoduše nás kontaktujte a my Vám zavoláme zpět!

Jak akutní je Váš stav?
čerstvé zranění
chronický problém
jiná akutnost
Souhlasím s použitím osobních údajů*
Uveďte veškeré doplňující informace, které považujete za důležité!

Opište prosím kontrolní text:

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 731 682 650
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Newsletter
Budete mít přehled o slevách a pravidelných akcích.
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2