Sportovní medicína

SPORTOVNÍ MEDICÍNA

Co je sportovní medicína?

Sportovní medicína sdružuje poznatky, metody a přístupy z mnoha oborů a medicinských odvětví. Velice úzce souvisí s ortopedií, traumatologií, fyziologií pohybového aparátu, stejně jako s poradenstvím, psychologií a zdravou výživou.

Právě díky celostnímu přístupu a různorodé specializaci i zaměření našich lékařů a terapeutů tak můžeme našim klientům nabídnout komplexní léčebný program založený na nejmodernějších vědeckých metodách.

Komu je určena sportovní medicína?

Z názvu by se mohlo zdát, že sportovní medicína je určena pouze profesionálním sportovcům, ale není tomu tak. Zaměřujeme se také na rekreační a nárazové sportovce. Vžité chybné pohybové vzorce při sportu totiž mohou vést ke vzniku chronických potíží, proto pacienty učíme jejich nápravě. 

Stejně tak léčíme poranění svalová, vazivová apod. Pacientům se zdravotními omezení (např. kardiakům, diabetikům) pomáháme najít optimální pohybový režim.

V čem jsme jiní?

Velký důraz klademe na prevenci. Domníváme se, že tato nejdůležitější část sportovní medicíny je zejména u mládeže v České republice na rozdíl od zahraničí stále podceňovaná. Sportovce proto učíme správným pohybovým návykům, efektivnímu posilování hlubokého stabilizačního systému i tomu, jak připravit svaly na samotný sportovní výkon a tím předcházet pozdějšímu přetížení a  úrazům.

Léčba úrazů a onemocnění vzniklých při sportovní činnosti je až další fází. I zde využíváme nejmodernějších léčebných přístupů. Díky přesné diagnostice dokážeme najít skutečné příčiny disharmonií v těle vedoucích ke zranění/onemocnění samotnému.  Vyléčení příčiny pak vede ke skutečnému uzdravení.

Co vše Vám v rámci sportovní medicíny nabízíme?

Rozbor těla – komplexní tělesný analyzátor Tanita poskytuje dokonalý přehled o složení těla a všech tělesných funkcích. Zjistí stav kardiovaskulárního systému, doporučí úroveň zátěže a regenerace apod.

Špičkové rehabilitační centrum – naši fyzioterapeuti jsou zapojeni do systému celoživotního vzdělávání. Dbáme na osobní přístup ke každému pacientovi.

Nejmodernější přístrojová terapie – např. oscilace, rázová vlna, TECAR terapie, ultrazvuk SIRIO ad. Všechny tyto metody významně urychlují hojící proces v těle.

Metody účinné regenerace lymfatické drenáže a oscilace rozproudí tok

 lymfy, pomáhají odstranit otoky i zatěžující metabolity z organismu a urychlují vstřebávání pohmožděnin.

Komplexní přístup – příčinou bolestí kloubů může být oslabení některých párových orgánů. Do Vašeho léčebného plánu zařadíme také akupunkturu a akupresuru.

Detoxikace organismu – díky detoxikaci uvedeme Váš organismus do ideální bioenergetické rovnováhy a urychlíme léčení zánětlivých stavů.

Výživové poradenství – nabízíme sestavení výživových plánů pro dobou kondici, pro zlepšení výkonu, ale i úpravu jídelníčku v soutěžním období.

 

 

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Ozveme se Vám

Ozveme se Vám

Přes kontaktní formulář.

Akutnost Vašeho stavu
  • čerstvé zranění
  • chronický problém
  • jiná akutnost

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 220 514 761
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

Newsletter

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2