Periferní neuropatie a traumatické poškození nervu

Periferní nervy a traumatická poškození / Periferní neuropatie

Co je periferní neuropatie?

Periferní neuropatie je nepříjemné a bolestivé onemocnění, které vzniká jako důsledek poškození periferních nervů a omezuje v běžném životě i při sportu. Často se projevuje bolestí, slabostí a sníženou citlivostí rukou a nohou, ale může postihnout i jiné části těla.

Jakmile zpozorujete některé z projevů, vyhledejte pomoc našich specialistů. Bohaté zkušenosti našich odborníků z Barna Medical, využití nejmodernější techniky i komplexních léčebných metod Vám pomohou rychle a účinně k návratu do normálního života.

Jak dochází k periferní neuropatii

Periferní neuropatií rozumíme poškození periferních nervů, přičemž postiženy mohou být jednotlivé 

nervy i mnoho nervových vláken najednou. Zdravotní potíže přitom bývají způsobeny celou řadou faktorů.

Typickou příčinou onemocnění jsou například infekce, poškození nervů při úrazu, metabolická onemocnění, vrozené vady, užívání léků či alkoholu, poruchy imunity, snížené množství vitaminů, cukrovka i onemocnění ledvin, jater a různá nádorová onemocnění apod.

Jak se neuropatie projevuje

Onemocnění se projevuje svalovou slabostí, náhlou necitlivostí a mravenčení rukou či nohou, které mohou postupovat vzhůru končetinami. Pacienti často pociťují bodavou či pálivou bolest nebo jsou extrémně citliví na dotek. V horších případech dochází ke ztrátě koordinace pohybů, které mohou vést až k pádu. Často se různé příznaky kombinují.

Jak Vás vyléčíme?

Úspěšná léčba spočívá v přesné neurologické diagnostice a zcela osobním přístupu k jednotlivým pacientům založeném na nejmodernějších vědeckých poznatcích. Nejsme proto zastánci tradičních metod, které nabízí pomalé a často neúplné zlepšení.

Jsme připraveni sestavit léčebný program šitý každému pacientovi míru s ohledem na jeho aktuální zdravotní stav a individuální potřeby. Náš přístup je komplexní a kombinujeme jak metody klasické medicíny, nejmodernější fyzikální terapie, tak i alternativního holistického přístupu.

Maximálních úspěchů dosahujeme za pomoci přístroje SIRIO, speciální energetické cílené stimulace nervů, oscilace, Tecar terapie VEGA v kombinaci s lymfodrenáží, dále odborné fyzioterapie zaměřené na cvičení a facilitaci oslabených svalů i senzomotoriku a v neposlední řadě akupunkturu.

První vyšetření - co můžete očekávat?

  • Vstupní vyšetření lékařem
  • EMG vyšetření a stanovení diagnózy
  • Sestavení individuálního léčebného plánu
 

 

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Ozveme se Vám

Ozveme se Vám

Přes kontaktní formulář.

Akutnost Vašeho stavu
  • čerstvé zranění
  • chronický problém
  • jiná akutnost

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 220 514 761
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

Newsletter

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2