Telefon / Phone
+420 731 682 650
+420 731 682 651

Zánět Achillovy šlachy

Zánět Achillovy šlachy

Bolí vás Achillova šlacha během sportu? Máte ranní ztuhlost? Nemůžete sportovat? Vnímáte obtíže i při chůzi? Máte dlouhodobý problém s Achillovou šlachou?

Neprovádíme léčbu klidem, ani neaplikujeme kortikoidy pro jejich nežádoucí účinky. Náš způsob léčby se opírá o nejmodernější vědecké poznatky a celostní přístup. Poskytneme vám stálý dohled a podporu až do úplného zhojení onemocnění s možností návratu do běžných denních aktivit.

Nabízíme vám rychlou diagnostiku ultrazvukem provedenou zkušenými lékaři. Na základě vyšetření se budeme věnovat nejen léčbě Achillovy šlachy, ale také odstraněním příčiny. V rámci léčby využíváme aplikaci krevní plasmy a kolagenu, také nejmodernějších přístrojů Tecar, Sirio či rázové vlny. Nedílnou součástí léčby je také fyzioterapie, která podrobným vyšetřením či i s využitím posturografického vyšetření, odhalí příčiny vzniku obtíží. Sestavený individuální cvičební plán potom nejen přímo cílí na terapii Achillovy šlachy, ale i na odstranění příčiny vzniku obtíží.

Při první návštěvě vám bude provedeno ultrazvukové vyšetření a na jeho základě vám sestavíme léčebný plán na míru.

Chcete:

·       Přesnou diagnostiku?

·       Brzo se vrátit ke sportu?

·       Neřešit problém klidem?

·       Neřešit problém kortikoidy?

 

Kontaktuje nás zde

 

 

VÍCE O PROBLEMATICE ACHILLOVY ŠLACHY

Achillova šlacha je největší šlachou v těle, která se dokáže vyrovnat s extrémně velkým zatížením. Přesto je náchylná k bolestivému zánětu, jehož prostřednictvím může velmi rychle dojít k závěžnějšímu natržení nebo dokonce prasknutí šlachy. Nepodceňujte první příznaky a objednejte se na vyšetření k našim specialistům. Díky nejmodernějším metodám a technologiím dosahuje tým našich lékařů a fyzioterapeutů výrazného zlepšení po třech týdnech až v 95 % případů.

Co způsobuje zánět Achillovky

K zánětu Achillovy šlachy dochází obvykle dlouhodobým jednostranným přetěžováním lýtkového svalu.
 
Stává se tak v důsledku přetěžování cvičením, při kterém často dochází k nárazům chodidla do pevné podložky. Proto nejčastěji postihuje aktivní i rekreační sportovce, kteří se věnují běhání, basketbalu nebo fotbalu. Řadě faktorů způsobující onemocnění se můžeme snadno vyvarovat. Je však nutné vzít v potaz, že lidské tělo prochází během svého života změnami, a proto je nutné sportovní a fyzickou námahu přizpůsobit věku a aktuálnímu zdravotnímu stavu. Kromě přecenění vlastních sil, běhání po tvrdém a nerovném povrchu či prudkých a rychlých změn pohybu se také setkáváme s používáním zcela nevhodné či obnošené obuvi nebo vynechávání rozcvičení před zahájením sportovních aktivit a protažení svalů po sportovní aktivitě.

Jak se zánět projevuje

Při dlouhodobém přetěžování se ve šlachových vláknách tvoří mikroskopické praskliny. Tímto způsobem dochází k zánětu, který se může vytvořit dlouho předtím, než začneme pociťovat bolest. 

Onemocnění se zpočátku projevuje pocitem ztuhlosti či zduřením šlachy. V další fázi se objevuje palčivá bolest během zátěže a v horším případě přetrvává při každodenních aktivitách a dokonce i v klidu. Nezřídka mohou pacienti pociťovat bolest Achillovy šlachy, která má však původ v okolních tkáních, např. lýtkovém svalu. O to důležitější je přesná diagnostika pomocí nejmodernějších technologií.

Jak Vás vyléčíme?

Neomezujeme se pouze na předepsání klidového režimu, užívání léků a aplikaci kortikoidů s vážnými nežádoucími účinky. Jdeme na to jinak. Přesná diagnostika postiženého místa ultrazvukem umožní zjistit našim specialistům přesnou příčinu a rozsah potíží. Okamžité zahájení rehabilitace a aplikace krevní plazmy,kolagenu a preparátů obsahujících kyselinu hyaluronovou jsou osvědčenými metodami, které se opírají o nejnovější vědecké poznatky. Součástí léčby je pochopitelně dodržování klidu a fyzioterapie, jejímž cílem je mimo jiné změna ergonomie zátěže šlach, přizpůsobená právě Vašim potřebám.

První ošetření – co můžete očekávat?

  • Vstupní vyšetření lékařem
  • Ultrazvukovou diagnostiku a stanovení diagnózy
  • Sestavení individuálního léčebného plánu

 

 

S čím můžeme pomoci?

Jednoduše nás kontaktujte a my Vám zavoláme zpět!

Jak akutní je Váš stav?
čerstvé zranění
chronický problém
jiná akutnost
Souhlasím s použitím osobních údajů*
Uveďte veškeré doplňující informace, které považujete za důležité!

Opište prosím kontrolní text:

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 731 682 650
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Newsletter
Budete mít přehled o slevách a pravidelných akcích.
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2