Bolest páteře

Potíže s páteří, akutní bolesti zad

Bolesti zad

Bolesti zad jsou jednou z nejčastějších civilizačních nemocí, která alespoň jednou za život potrápí až 80 % populace.  Je třeba si uvědomit, že ve většině případů potíže se zády nejsou způsobeny onemocněním páteře. O to více si dáváme záležet na spolehlivém zjištění pravé příčiny potíží.

Naši specialisté Vám díky bohatým zkušenostem rychle a účinně pomohou k návratu k plnohodnotnému životu bez zdravotních komplikací i k maximálním sportovním výkonům.

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti zad? 

V dnešní hektické době mnoho z nás omezuje fyzickou aktivitu, nebo naopak pohybové ústrojí neúměrně přetěžuje. Onemocnění pak často vzniká v kombinaci s vadným držení těla či chybnými pohybovými a dechovými návyky. To vše může předcházet degenerativním změnám na páteři. Na vině však mohou být i různé vrozené vady.

Příznaky

Akutní bolesti zad odezní maximálně do 3-6 týdnů a většinou jsou způsobeny přetažením svalů, které vedou k významnému omezení pohybu.

Cviceni

O chronickém onemocnění hovoříme, pokud problémy přetrvávají i několik měsíců. Nejsou tak intenzivní, na druhou stranu se objevují častěji a dokáží znepříjemnit každodenní život. Obvykle se projevují snížením hybnosti páteře a mohou vést k úporným bolestem hlavy.

Jak léčíme bolesti zad?

Za bolestmi zad se může skrývat celá škála různorodých příčin. Nespoléháme se na zběžné vyšetření a pouhou léčbu projevů utišujícími prostředky a léky. 

Úspěšná léčba naopak spočívá ve správné diagnostice a zcela osobním přístupu k jednotlivým pacientům. Prvním krokem ke zdárnému vyléčení je zbavení pacienta akutních bolestí pomocí rehabilitačních technik v závislosti na původu bolesti.

Cviceni

U dlouhodobých potíží přistupujeme k napravení chybného držení pohybového aparátu a nácviku běžných denních či sportovních činností. Léčíme tak skutečnou příčinu Vašich problémů a nemocí.

První vyšetření - co můžete očekávat?

  • Vstupní prohlídku lékařem
  • Hloubkové vyšetření a stanovení diagnózy
  • Sestavení individuálního léčebného plánu 

Co Vám může nabídnout naše profesionální pracoviště

 

 

 
 
 

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Ozveme se Vám

Ozveme se Vám

Přes kontaktní formulář.

Akutnost Vašeho stavu
  • čerstvé zranění
  • chronický problém
  • jiná akutnost

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 220 514 761
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

Newsletter

FAQ

Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL
Covid 19 2