Zdravá výživa

Zdravá výživa a pitný režim

Zdravá strava je základním stavebním kamenem pro správné fungování našeho těla. Díky vyvážené stravě, optimálnímu pohybovému režimu a psychické rovnováze můžeme předcházet nemocem a zachovat si svěžest i zdraví až do vysokého věku. Někdy přitom stačí upravit malou drobnost v dosavadním stravovacím režimu a naše tělo ihned na změnu pozitivně zareaguje.

Sestavení stravovacího plánu na základě přesné diagnostiky

Individuální výživový plán proto sestavujeme našim klientům na základě přesné diagnostikybiochemického rozboru krve. Tak dokážeme přesně určit aktuální zdravotní stav člověka, odhalit disharmonie v těle a sestavit nejvhodnější jídelníček. V potaz vždy bereme i aktuální sportovní aktivitu, životní styl, nemoci, zranění apod. Jiná výživová doporučení potřebuje člověk sedící v kanceláři, vrcholový sportovec, nebo těhotná žena.

Mikroskopické vyšetření krve v zástinu

Originální metodu rozboru krve doporučujeme všem, kteří chtějí preventivně pečovat o svůj zdravotní stav, a tak předejít případným zdravotním komplikacím, nebo již chronické obtíže mají. Z prstu odebrané kapky krve okamžitě zjistíme stav vnitřního prostředí, funkčnost imunitního systému, přetížení některých vnitřních orgánů, překyselení organizmu, zásobení kyslíkem, negativní účinky stresu, sklony ke střevní nerovnováze nebo metabolické a degenerativní procesy v těle.

Analýza složení těla na přístroji TANITA

Nabízíme komplexní analýzu složení těla na přístroji TANITA BC - 418, která určí rozložení poměru tuků a svalů 

v těle, stanoví hydrataci (zavodnění) organizmu a další parametry. Přístroj využívá 8 elektrod, čímž je schopen analyzovat tělo jako celek. Na základě těchto výsledků pak sestavíme optimální výživový plán na míru Vašim potřebám.

Na přístroji TANITA provádíme i zátěžovou diagnostiku. Tento test zjistí stav Vašeho kardiovaskulárního aparátu a stanoví Vaše aerobní a anaerobní prahy. Znalost těchto hodnot Vám pomůže při sestavování optimálního tréninkového plánu.

Analýza je také skvělým pomocníkem pro sledování správného hubnutí, u kterého nesmí docházet ke ztrátě svalové hmoty, což se při nesprávně sestaveném jídelníčku, nebo nedostatečném pohybu, stává.

Díky analýze často odhalíme svalovou nerovnováhu pravé či levé strany těla, jako tomu často bývá např. u tenistů nebo hokejistů. V tom případě doporučíme vhodná kompenzační cvičení.

Co vše odhalí přístroj TANITA?

 • celkovou svalovou hmotu v těle
 • celkový tuk v těle
 • hydrataci organismu
 • výši bazálního metabolismu
 • ukazatele viscerálního/útrobního tuku v organismu
 • vyváženost postavy – přetěžování určitých partií
 • sledování pokroků u klienta

Jak sestavujeme jídelníček aktivním sportovcům?

Velmi často v určité fázi svého vývoje sám sportovec vycítí, že právě stravování ovlivňuje jeho sportovní výkon a regeneraci. Mohou nastat trávicí potíže, únava, nedostatek energie, síly, nebo snížená imunita, opakovaná zranění, časté stavy přetrénovanosti apod. Spolu s odborníky z Barna Medical odhalíme dietní chyby a stravování plně podřídíme výkonnostním požadavkům, a to jak při závodech, tak při běžném tréninku.

Výživu při sportu rozdělujeme na:

 • 1. základní zdravou výživu v každodenním životě,
 • 2. celkově bohatší výživu (tj. celkové zvýšení příjmu všech složek potravy, nejen energie a bílkovin) v období tréninkové zátěže,
 • 3. výživu těsně před, při a krátce po sportovním výkonu.

 

 

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Ozveme se Vám

Ozveme se Vám

Přes kontaktní formulář.

Akutnost Vašeho stavu
 • čerstvé zranění
 • chronický problém
 • jiná akutnost

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 220 514 761
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

Newsletter

FAQ

Budu si léčbu u vás vůbec moct dovolit? Lze ji hradit i z veřejného zdravotnictví?
Ano, samozřejmě. Mezi pacienty neděláme rozdíly. Máme uzavřené smlouvy s nejčastějšími zdravotními pojišťovnami v České republice – viz naše smluvní pojišťovny v zápatí webu. Osobní přístup ke každému pacientovi je pro nás naprosto klíčový.  


Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL