Mikroskopické vyšetření krve

Mikroskopické vyšetření krve

V Barna Medical se snažíme k léčbě přistupovat komplexně a pacientům tak poskytovat maximální péči. Diagnostika je proto zcela zásadní. Kromě specializovaných metod využíváme i cenných doplňkových postupů. Pomáhají nám odhalit příčiny potíží, které nebývají za jiných okolností zcela zjevné.

Jaké jsou výhody mikroskopie

Krev je přesným odrazem metabolismu. Z jediné kapky tak odborník dokáže pomocí speciálně upraveného mikroskopu určit, jaké ho trápí neduhy. Vyšetření však neslouží k diagnostikování konkrétní nemoci. Našim specialistům však pomáhá vytvořit si obrázek, jak životní styl ovlivňuje zdraví pacienta a co všechno je potřeba změnit, aby se jeho zdravotní stav zlepšil a dokonce se předcházelo nemocem.

Co umíme z kapky krve vyčíst

Zatímco běžné vyšetření odhalí počty jednotlivých buněk v krvi, mikroskopické vyšetření tyto informace doplní o tvary buněk, jejich aktivitu apod. Tím se pacient o svém zdravotním stavu dozví mnohem více:
  • stav hydratace organismu
  • acidózu (překyselení)
  • stav okysličení organismu a průchodnost krevních kapilár
  • životnost erytrocytů
  • stav železa
  • přítomnost těžkých kovů, plísně, patogenních organismů, krystaly cholesterolu a kyseliny močové
  • funkci detoxikačních orgánů játer a sleziny
Podle shlukování červených krvinek dokážeme zjistit příčinu únavy a celkového neklidu. Tvar krvinek naopak leccos napoví o kvalitě výživy, nedostatku některých minerálů, vitamínů, stopových prvků, zátěž těžkými kovy, míru stresu, psychického, mikrobního i oxidativního, kvalitu okysličení organismu, poruchy srážlivosti, infekce, kvalitu imunitního systému, poruchy metabolismu tuků, kyseliny močové a další. Předmětem vyšetření je i krevní plazma a její obsah, kterým mohou být tukové částice, krystaly cholesterolu, bakterie různých forem, plísně nebo fibrinová vlákna napovídající poruchu srážení krve. U bílých krvinek hodnotíme jejich počet a vzájemný poměr. Odborník na základě toho dokáže vyčíst, jak aktivní je imunitní systém.

Jak probíhá vyšetření

Specialista nejprve důkladně dezinfikuje prst a následně odebere kapku krve drobnou a tenkou jednorázovou lancetou. Krevní buňky zůstávají po určitou dobu živé a pohyblivé a mohou se ihned pozorovat pod mikroskopem. Obraz krve je z mikroskopu snímán do počítače a po zvětšení přenesen na monitor, ve kterém lze pozorovat červené krvinky o velikosti 1 cm. Získaný videozáznam a fotografie se uchovávají pro srovnání při následné kontrole.

Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.

Ozveme se Vám

Ozveme se Vám

Přes kontaktní formulář.

Akutnost Vašeho stavu
  • čerstvé zranění
  • chronický problém
  • jiná akutnost

Můžete nás také kontaktovat na tel. +420 220 514 761
nebo nám napište na email info@barnamedical.cz

Newsletter

FAQ

Budu si léčbu u vás vůbec moct dovolit? Lze ji hradit i z veřejného zdravotnictví?
Ano, samozřejmě. Mezi pacienty neděláme rozdíly. Máme uzavřené smlouvy s nejčastějšími zdravotními pojišťovnami v České republice – viz naše smluvní pojišťovny v zápatí webu. Osobní přístup ke každému pacientovi je pro nás naprosto klíčový.  


Specializujete se pouze na sportovce a sportovní medicínu?
Neléčíme pouze sportovce. Dveře jsou u nás otevřeny každému, kdo řeší akutní nebo chronické problémy s pohybovým ústrojím, či ho pouze zajímá prevence. Nesprávné pohybové návyky a s tím spojené nemoci vznikají například i při celodenní sedavé práci u počítače apod.


Mám akutní bolesti zad. Mohu se objednat rovnou k vám?
Ano, můžete. Stačí, když nám ve formuláři na našem webu zanecháte své telefonní číslo a my se Vám do hodiny ozveme. Na akutní bolesti zad se dokonce specializujeme. Díky nejmodernější přístrojové diagnostice a terapii Vám dokážeme velice rychle ulevit od bolesti. Následné rehabilitace sestavená přímo Vám na míru pak pomůže vyléčit skutečnou příčinu problémů.

V čem se odlišujete od ostatních? Proč se mám léčit právě u vás?
Náš přístup je celostní a pohled na pacienta komplexní. Vždy hledáme skrytý původ nemoci či problému. K tomu nám pomáhá i nejmodernější přístrojová diagnostika, kterou máme jako jedni z mála v České republice k dispozici a tím se řadíme ke světové špičce.

 

Spolupracujeme

Smluvní pojišťovny
Kontakty

Pod Krejcárkem 975/2, Praha 3 – Žižkov
vstup A/B - 3. patro

Mobil: +420 731 682 650, +420 731 682 651
Email:

Ordinační doba
Pondělí - Pátek od 8:00 do 17:00

Web: BARNA MEDICAL | © BARNA MEDICAL